Survivalowe obozy młodzieżowe – jakie aktywności czekają na Twoje dziecko?

przez | 4 kwietnia 2024
zdjecie glowne

Twoje dziecko uwielbia wyzwania i nie boi się trudnych zadań? Chcesz zapewnić mu świetny start w przyszłość i nauczyć go wielu przydatnych w dorosłym życiu umiejętności? Polecamy kolonie survivalowe dla dzieci, które łączą przyjemne z pożytecznym.

Jak wyglądają obozy młodzieżowe dla dzieci z elementami survivalu?

Survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Nigdy nie wiesz, kiedy przydadzą się umiejętności z tego zakresu, dlatego warto zawczasu zadbać o naukę sposobów radzenia sobie w różnych, nawet w ekstremalnych sytuacjach. Możesz na nie odpowiednio przygotować swoje dziecko, oferując mu udział w kolonii z elementami survivalu.

Tego typu obozy młodzieżowe kładą nacisk na zdobycie przez dzieci wiedzy i umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w zróżnicowanych okolicznościach. W trakcie kolonii Twój syn czy córka może nauczyć się na przykład:

 • wspinania;
 • maskowania;
 • rozpoznawania trujących roślin;
 • zachowania w trakcie burzy lub w obliczu spotkania z dzikim zwierzęciem;
 • orientacji w terenie bez użycia smartfona, a więc za pomocą mapy i kompasu czy wiedzy na temat tego, w jaki sposób rośnie mech;
 • rozpalania ogniska bez użycia zapałek;
 • biegania na orientację;
 • wiązania supłów;
 • zasad związanych z nocowaniem w lesie.

Obozy młodzieżowe to także nauka współdziałania w grupie. Może się to przydać Twojemu dziecku na przykład podczas konieczności ewakuacji z jakiegoś budynku albo ratowania osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

Dzieci uczą się maskowania podczas kolonii survivalowej
Dzieci uczą się maskowania podczas kolonii survivalowej

Dlaczego survivalowe obozy młodzieżowe to doskonała propozycja dla Twojej córki lub syna?

Warto zdecydować się na takie wyjazdy, gdyż to nie tylko nauka przetrwania w niesprzyjającym otoczeniu. To również idealny sposób na to, aby Twoje dziecko:

 • poznało swoje możliwości i ograniczenia, co przyda mu się na przykład podczas wyboru drogi zawodowej;
 • poprawiło swoją kondycję i zwiększyło siłę fizyczną;
 • wzięło udział w emocjonujących wydarzeniach i nawiązało nowe znajomości na survivalowych obozach młodzieżowych.

Survivalowe obozy młodzieżowe to atrakcyjna propozycja, aby wypełnić wolny czas Twojemu synowi lub córce. Nie każde dziecko może przecież poczuć się jak młody komandos, nauczyć się strzelania z łuku albo wiatrówki, wziąć udział w indyjskim święcie radości holi albo skorzystać z wodnego parku rozrywki na jeziorze.

Kolonie dla dzieci z elementami survivalu – gdzie znajdę odpowiednią ofertę?

Jeśli interesują Cię obozy młodzieżowe, w trakcie których Twoje dziecko nauczy się podstaw survivalu, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Znajdziesz tam kolonie w przystępnych cenach, przy czym warto śledzić oferty, gdyż pojawiają się promocje. Oferty obejmują dojazd, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, atrakcje oraz opiekę doświadczonych instruktorów.

Dzięki wyszukiwarce wybierzesz taki obóz, który spełni wszystkie Twoje wymagania pod kątem:

 • terminu – obozy survivalowe są zwykle organizowane na wakacjach, zarówno pod koniec czerwca, jak i w lipcu oraz w sierpniu;
 • miejsca wyjazdu – do wyboru masz kilkadziesiąt miejscowości położonych w różnych częściach Polski.

Survivalowe obozy młodzieżowe są zróżnicowane także pod względem programu. Jeśli Twoje dziecko chce nauczyć się podstaw przetrwania, polecamy program dla adeptów. W sytuacji, gdy lubi adrenalinę, świetną propozycją jest kolonia, w trakcie której zorganizowana zostanie gra terenowa polegająca na przykład na odbiciu zakładników.

Artykuł sponsorowany

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze