Archiwum kategorii: Informacje

Survivalowe obozy młodzieżowe – jakie aktywności czekają na Twoje dziecko?

Twoje dziecko uwielbia wyzwania i nie boi się trudnych zadań? Chcesz zapewnić mu świetny start w przyszłość i nauczyć go wielu przydatnych w dorosłym życiu umiejętności? Polecamy kolonie survivalowe dla dzieci, które łączą przyjemne z pożytecznym. Jak wyglądają obozy młodzieżowe dla dzieci z elementami survivalu? Survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Nigdy nie wiesz,… Czytaj dalej »

Ucieczka od świata mediów – jak przetrwać bez GPS?

Większość z nas regularnie korzysta z nowoczesnych narzędzi wskazujących drogę, takich jak systemy GPS, aplikacje i internetowe mapy. Są to wygodne sposoby na usprawnienie podróży, bez których wiele osób nie wyobraża już sobie zarówno podróżowania po mieście, jak i wakacyjnych wyjazdów. Jednak w sytuacji, kiedy chcemy oderwać się od świata Internetu i mediów, warto zdecydować… Czytaj dalej »

Jak przetrwać w górach? Odkryj specjalistyczne kursy survivalowe od Survivor Group

Szkoła przetrwania w górach różni się od survivalu w terenie płaskim. Choć podstawy survivalu zawsze są takie same, występują pewne istotne różnice. Filary survivalu takie jak uzdatnianie wody, budowa schronienia, rozpalanie ognia, zdobywanie pożywienia oraz topografia wraz z sygnalizacją awaryjną są niezmienne. W górach trzeba po prostu nieco inaczej podejść do tych aspektów. Omówmy więc… Czytaj dalej »

Natura jako nauczyciel: Jak kolonie survivalowe kształtują młode umysły i umiejętności

W bezpośrednim kontakcie z przyrodą, uczestnicy kolonii survivalowych odkrywają nieskończoną mądrość, jaką niesie ze sobą otaczający świat. Ten niepowtarzalny związek z naturą uczy ich szacunku do życia we wszystkich jego formach. Poprzez obserwację i interakcję z naturalnym środowiskiem, młodzi ludzie uczą się zasad ekologii, zrównoważonego rozwoju i znaczenia zachowania harmonii między człowiekiem a przyrodą. Każdy… Czytaj dalej »

Namiot jednoosobowy, tarp czy bivy? Co wybrać na biwak? [2021/2022]

Jeśli planujesz wyjazd na biwak, sam lub w towarzystwie, to pewnie zastanawiasz się jak rozwiązać sprawę schronienia i noclegu. Dla samotnego turysty oczywistym rozwiązaniem wydaje się być lekki namiot jednoosobowy. Nie zawsze jest to jednak rozwiązanie optymalne. Masz jeszcze przynajmniej 2 opcje do wyboru: tarp oraz bivy. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety,… Czytaj dalej »